| Item condition | New |
| Manufacture name | EBC-G-1x40-CSBHRL12540W-BB-400A-M6-23W |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002850 |
| Type of accessory/spare part | Battery/accumulator |
| Accessory | Yes |
| Spare part | No |
| Packing level 1 | 6430028229888 |
| Width | 1118 mm |
| Height | 1978 mm |
| Depth | 1091 mm |