| Item condition | New |
| Manufacture name | E27 | PAR20 Dim | 3000 Kelvin | 500 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 7 W |
| Luminous flux | 500 lm |
| Beam angle | 30 ° |
| Packing level 1 | 6923933820221 |
| Packing level 2 | 5400848003495 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |