| Item condition | New |
| Manufacture name | Dim Light Bulb White E27 | G120 Dim | 2700K Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 8.6 W |
| Luminous flux | 1055 lm |
| Packing level 1 | 6923933816927 |
| Packing level 2 | 5400848001996 |
| Colour housing | White |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |