| Item condition | New |
| Manufacture name | E27 | G120 Dim | 2700 Kelvin | 1055 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 719622 |
| Socket | E27 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 230 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 7.3 W |
| Luminous flux | 1055 lm |
| Beam angle | 360 ° |
| Packing level 1 | 5701581478787 |
| Packing level 2 | 5701581478695 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |