| Item condition | New |
| Manufacture name | E27 | A60 Dim | 2700 Kelvin | 806 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 230 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 9.2 W |
| Luminous flux | 806 lm |
| Beam angle | 240 ° |
| Packing level 1 | 5701581479685 |
| Packing level 2 | 5701581479593 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |