| Item condition | New |
| Manufacture name | E215 - centralino incasso 2x12 moduli IP40 |
| Brand | BTicino |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000747 |
| Width | 376 mm |
| Height | 334 mm |
| Depth | 120 mm |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Packing level 1 | 8012199962016 |
| Packing level 2 | 8012199962016 |
| Colour | White |
| Model | Protective door |
| EMC-version | No |
| Surface finishing | Untreated |
| Version as glazed door | Yes |
| Version as door for disconnecting switch interlocking | No |