| Item condition | New |
| Manufacture name | DUNO LED N15W-NW-O LED troffer, DUNO LED N15W-NW-O, 15W, 1280lm, 4000K, IP20, white (31091) |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Colour housing | White |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 60 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 15 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 1280 lm |
| Luminaire efficacy | 85 lm/W |
| Packing level 1 | 8595665310912 |
| Protection class | II |
| Outer diameter | 250 mm |
| Connection type | Screwed terminal |
| Voltage type | AC |
| Housing material | Plastic |
| With light source | Yes |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| Suitable for surface mounting | Yes |
| Colour of light | White |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| No dim function | Yes |
| Suitable for ceiling mounting | Yes |