DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542935001
MPN: 2CSR274001R1505
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name DS204 M AC-B50/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
Brand ABB
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Harmonized System Code 8536 3030 00
ETIM EC002281
Rated current 50 A
Number of protected poles 4
Breaking capacity 10 kA
Packing details
Packing level 1 8012542935001
Other Technical data
Width 105 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic B
Rated fault current 30 mA