DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542934608
MPN: 2CSR274001R1205
Item condition New
Manufacture name DS204 M AC-B20/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
ETIM EC002281
Rated current 20 A
Number of protected poles 4
Breaking capacity 10 kA
Packing details
Packing level 1 8012542934608
Other Technical data
Width 105 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic B
Rated fault current 30 mA