DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542874201
MPN: 2CSR254001R1404
Item condition New
Manufacture name DS204 AC-C40/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
ETIM EC002281
Rated current 40 A
Number of protected poles 4
Breaking capacity 6 kA
Packing details
Packing level 1 8012542874201
Other Technical data
Width 105 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic C
Rated fault current 30 mA