DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542853404
MPN: 2CSR273001R1634
Item condition New
Manufacture name DS203 M AC-C63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
ETIM EC002281
Rated current 63 A
Number of protected poles 3
Breaking capacity 10 kA
Packing details
Packing level 1 8012542853404
Other Technical data
Width 122 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic C
Rated fault current 30 mA