DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542866404
MPN: 2CSR253001R1635
Item condition New
Manufacture name DS203 AC-B63/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
ETIM EC002281
Rated current 63 A
Number of protected poles 3
Breaking capacity 6 kA
Packing details
Packing level 1 8012542866404
Other Technical data
Width 87 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic B
Rated fault current 30 mA