DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 1
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 2
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 3
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 4
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection image 5
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 1
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 2
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 3
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 4
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection thumbnail 5
DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 8012542869603
MPN: 2CSR252001R1104
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name DS202 AC-C10/0.03 Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection
Brand ABB
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Harmonized System Code 8536 3030 00
ETIM EC002281
Rated current 10 A
Number of protected poles 2
Breaking capacity 6 kA
Packing details
Packing level 1 8012542869603
Other Technical data
Width 70 mm
Height 93 mm
Depth 69 mm
Release characteristic C
Rated fault current 30 mA