| Item condition | New |
| Manufacture name | Profile HSO/300 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | VN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000082 |
| Model | U-profile |
| Length | 48 mm |
| Load bearing capacity | 0 kN |
| Profile width | 360 mm |
| Profile height | 26 mm |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 7321677380626 |
| RAL-number | 0 |
| Surface protection | Continuously galvanized |
| Weight | 0 kg |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Stainless steel, pickled | No |