| Item condition | New |
| Manufacture name | DM. ADF 910ohms + 3.9Kohms |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001765 |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Packing level 1 | 3660191300111 |
| Colour | Red |
| Width | 75 mm |
| Height | 126 mm |
| Depth | 120 mm |
| Number of poles | 4 |
| Material | Metal |
| Type of messaging | Fire brigade alarm (red) |
| Radio system | No |
| With glass disc | No |
| With paper cover | No |