| Item condition | New |
| Manufacture name | DK Gleitschiene 150kg T600-900 |
| Brand | Rittal |
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7326 9098 00 |
| ETIM | EC002620 |
| Model | Sliding rail |
| Packing level 1 | 4028177679030 |
| Colour | Other |
| Width | 35 mm |
| Depth | 740 mm |
| Max. load capacity | 150 kg |
| Material | Metal |