| Item condition | New |
| Manufacture name | DISTR.ELEM. 25A P+N 3M 2AFTAK. WIT |
| Brand | Schneider Electric |
| Categories |
Busbar Systems & Accessories
|
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 9001 00 |
| ETIM | EC000091 |
| Rated voltage at AC 50 Hz | 230-400 V |
| Rated current at AC 50 Hz | 25 A |
| Packing level 1 | 3606480498718 |
| Colour | White |
| Width | 30 mm |
| Model | Single |
| Height | 46 mm |
| Flexible | No |
| RAL-number | 9003 |
| Number of conductors (without earthing) | 2 |
| Number of poles | 3 |
| Length | 3000 mm |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Number of tap-off units | 2 |