| Item condition | New |
| Manufacture name | Dial | Table lamp | Grey |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 2190 00 |
| ETIM | EC000302 |
| Width | 250 mm |
| Colour housing | Grey |
| Length | 250 mm |
| Height/depth | 510 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Max. system power | 40 W |
| Packing level 1 | 5704924012068 |
| Packing level 2 | 5708839012069 |
| Lamp holder | E27 |
| Housing material | Other |