DEVICE CONNECTOR RST25I5S S1 M91V BG03 image 1
DEVICE CONNECTOR RST25I5S S1 M91V BG03
Order only Minimal order quantity: 100
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015573913875
MPN: 96.054.6254.3
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name DEVICE CONNECTOR RST25I5S S1 M91V BG03
Brand Wieland
Categories Plug-In Connectors
Country of origin* DE
ETIM EC002560
Packing details
Packing level 1 4015573913875
Description
RST® CLASSIC device connector, modular, angled 90°, M25, number of poles 5, model male, connection type screw connection, rated voltage 250 V / 400 V, rated current 25 A, color of coding/ contact carrier concrete grey