DEVICE CONNECTOR RST20I5S B1 M00 SW image 1
DEVICE CONNECTOR RST20I5S B1 M00 SW
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015573862012
MPN: 96.051.6053.1
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name DEVICE CONNECTOR RST20I5S B1 M00 SW
Brand Wieland
Categories Plug-In Connectors
Country of origin* DE
ETIM EC002560
Packing details
Packing level 1 4015573862012
Description
RST® CLASSIC device connector, modular, straight, M20, number of poles 5, model female, connection type screw connection, rated voltage 250 V / 400 V, rated current 20 A, color of coding/ contact carrier black