| Item condition | New |
| Manufacture name | DEFEM MESH TRAY 120X60 AISI316 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | SE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000853 |
| Model | Without connector |
| Material | Steel |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 7332227013017 |
| Colour | Other |
| Width | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Surface protection | Other |
| Weight | 0 kg/m |
| Material quality | Other |
| Length | 2500 mm |
| Wire diameter | 5 mm |
| Integrated partition | None |
| Useful cross section | 6000 mm² |
| Profile shape | U-shape |
| Wide span model | No |
| Screwless connector | No |
| Span between supports according to IEC 61537 | 0 mm |
| Max. safe working load according to IEC 61537 | 0 N/m |