| Item condition | New |
| Manufacture name | DECOR-100 CR'Z'I*230V 50* |
| Brand | S&P |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8414 5100 00 |
| ETIM | EC010930 |
| Colour | White |
| Width | 158 mm |
| Height | 158 mm |
| Power consumption | 13 W |
| Built-in diameter | 98 mm |
| Operation | Mains |
| Connection voltage | 230 V |
| Electrical connection | Terminals |
| Built-in depth | 68 mm |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Hygrostat | None |
| Louver | None |
| Air volume, unloaded | 95 m³/h |
| Suitable for electronic control | No |
| Suitable for transformer control | No |
| Timer | Adjustable |
| With non-return valve | Yes |
| Packing level 1 | 8413893143129 |