| Item condition | New |
| Manufacture name | DALI ECO Remote PC Kit Light Control System |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Push Buttons
|
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8543 7090 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Other |
| Packing level 1 | 4052899195967 |
| Packing level 2 | 4052899195974 |
| Packing level 3 | 4052899195967 |
| Width | 45 mm |
| Height | 13 mm |
| Depth | 230 mm |
| IFTTT support available | Yes |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
User interfaces for light management systems. Product features: Remote control for configuration and startup of DALIeco light control system. Digital IR transmission. LED indicator for operation and programming mode and signal transmission. Interface for PC connection. Supply via two included button cells type CR2032. Product benefits: Clearly structured and labeled control elements. Areas of application: Offices. Industry.