| Item condition | New |
| Manufacture name | DAGS3000R REM IND SDR ONLY C FRA MAX VOL |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001354 |
| Nominal voltage | 20 V |
| Type of current | DC |
| Loudness | 60 dB |
| Electricity consumption | 0.006 A |
| Number of tones | 1 |
| With contact | No |
| Packing level 1 | 5018987298117 |
| Colour housing | White |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP23 |