| Item condition | New |
| Manufacture name | Crystalway Clips |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | RO |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 9900 00 |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 40 mm |
| Height | 10 mm |
| Type of accessory/spare part | Other |
| Length | 50 mm |
| Packing level 1 | 3660191105723 |
| Packing level 2 | 3660191105723 |
| Material | Plastic |