| Item condition | New |
| Manufacture name | Cross 20 | Wall light | Galvanized |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Colour housing | Other |
| Height/depth | 205 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 15 W |
| Packing level 1 | 5704924012938 |
| Packing level 2 | 5708839012939 |
| Lamp holder | E14 |
| Housing material | Other |