| Item condition | New |
| Manufacture name | Cover hinged complete blind |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000775 |
| Number of rows | 0 |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Packing level 1 | 8711426104358 |
| Width | 275 mm |
| Height | 205 mm |
| Depth | 365 mm |
| Hinging | Yes |
| Quick locking | Yes |
| Transparent | Yes |