| Item condition | New |
| Manufacture name | Cover for boxes WS60 white |
| Brand | SIMET |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC002656 |
| Model | Mounting cover |
| Halogen free | No |
| Shape | Round |
| Type of fastening | Spring cover |
| With cable outlet | No |
| Packing level 1 | 5907813218767 |
| Packing level 2 | 5907813218767 |
| Colour | White |
| Width | 72 mm |
| Diameter | 72 mm |
| Sealable | No |
| Material | Plastic |
| With screws | No |
| For box-/housing width | 63 mm |
| For box-/housing diameter | 60 mm |