| Item condition | New |
| Manufacture name | CorePro LEDtube HF 1200mm 15W840 T8 G |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 106.7 lm/W |
| Luminous flux | 1600 lm |
| Packing level 1 | 8718696581278 |