| Item condition | New |
| Manufacture name | CorePro LEDtube 600mm 8W840 C G |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | G13 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 600 mm |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 8 W |
| Lamp designation | T8 |
| Packing level 1 | 8718696492772 |