| Item condition | New |
| Manufacture name | CorePro LEDcapsuleMV 2.5-25W 827 G9 |
| Brand | PHILIPS |
| Harmonized System Code | 8539 1000 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 81.6 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Luminous flux | 204 lm |
| Packing level 1 | 8718696419205 |