| Item condition | New |
| Manufacture name | Copenhagen Down | Wall light | Stainless steel |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 9405 1190 90 |
| ETIM | EC002892 |
| Colour housing | Other |
| Height/depth | 230 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 60 W |
| Packing level 1 | 5701581230576 |
| Lamp holder | E27 |
| Housing material | Other |