CONNECTOR RST20I5S S1 ZR3 V SW image 1
CONNECTOR RST20I5S S1 ZR3 V SW
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015573875937
MPN: 96.052.4553.1
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name CONNECTOR RST20I5S S1 ZR3 V SW
Brand Wieland
Categories Plug-In Connectors
Country of origin* DE
ETIM EC002560
Packing details
Packing level 1 4015573875937
Description
RST® CLASSIC connector, straight, number of poles 5, male, connection type screw connection, rated voltage 250 V / 400 V, rated current 20 A, cable diameter 13 - 18 mm, color of coding/ contact carrier black