CONNECTOR RST20I5S B1 ZRYS A TB04 image 1
CONNECTOR RST20I5S B1 ZRYS A TB04
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015573936584
MPN: 96.051.4353.6
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name CONNECTOR RST20I5S B1 ZRYS A TB04
Brand Wieland
Categories Plug-In Connectors
Country of origin* DE
ETIM EC002560
Packing details
Packing level 1 4015573936584
Description
RST® CLASSIC connector, splitter connector, number of poles 5, female, connection type screw connection, rated voltage 250 V, rated current 20 A, cable diameter 10 - 14 mm, color of coding/ contact carrier turquoise blue