CONNECTOR RST20I3SXS1 ZR1 V SW image 1
CONNECTOR RST20I3SXS1 ZR1 V SW
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4049088011320
MPN: X6.032.4053.1
Item condition New
Manufacture name CONNECTOR RST20I3SXS1 ZR1 V SW
Packing details
Packing level 1 4049088011320
Description
RST® CLASSIC ATEX connector, straight, number of poles 3, male, connection type screw connection, rated voltage 250 V, rated current 20 A, cable diameter 6 - 10 mm, color of coding/ contact carrier black