CONNECTOR RST20I3SXB1 ZR3 SW image 1
CONNECTOR RST20I3SXB1 ZR3 SW
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4049088144417
MPN: X6.031.4553.1
Item condition New
Manufacture name CONNECTOR RST20I3SXB1 ZR3 SW
Packing details
Packing level 1 4049088144417
Description
RST® CLASSIC ATEX connector, straight, number of poles 3, female, connection type screw connection, rated voltage 250 V, rated current 20 A, cable diameter 13 - 18 mm, color of coding/ contact carrier black