CONNECTOR RST20I2S B13ZRW SW image 1
CONNECTOR RST20I2S B13ZRW SW
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015573852525
MPN: 96.021.4453.1
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name CONNECTOR RST20I2S B13ZRW SW
Brand Wieland
Categories Plug-In Connectors
Country of origin* DE
ETIM EC002560
Packing details
Packing level 1 4015573852525
Description
RST® CLASSIC connector, straight, for illumination cable, number of poles 2, female, connection type screw connection, rated voltage 250 V, rated current 20 A, cable diameter 5.3 - 13.3 mm, illumination cable (13.3x5.3), color of coding/ contact carrier black