| Item condition | New |
| Manufacture name | Connection cable 5m H05BQ-F 2x1 orange PUR with plug IP20 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8544 4290 00 |
| ETIM | EC001576 |
| Nominal current | 10 A |
| Nominal cross section conductor | 1 mm² |
| Connection 1 | Contour plug (CEE 7/17) |
| Connection 2 | Cable end sleeve |
| Length | 5 m |
| Colour outer sheath | Orange |
| Material outer sheath | Polyurethane (PUR) |
| Number of cores | 2 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| With protective conductor | No |
| Packing level 1 | 9003399113918 |