| Item condition | New |
| Manufacture name | Comb busbar fork 3x4P/120A 210mm isol. |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 9095 00 |
| ETIM | EC000215 |
| Insulated | No |
| Number of poles | 4 |
| Packing level 1 | 8711426742215 |
| Number of phases | 1 |
| Cross section | 10 mm² |
| Length | 212 mm |
| Conditioned rated short-circuit current Iq | 10 kA |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Type of electric connection | Fork |
| Rated short-time withstand current lcw | 10 kA |
| Suitable for devices with auxiliary switch | No |
| Suitable for devices with N-conductor | Yes |
| Suitable for number of devices | 3 |
| Module width | 210 mm |
| Can be cut to size | No |