| Item condition | New |
| Manufacture name | CMH-T G12 70W/830 15000hrs |
| Brand | GE |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | G12 |
| Luminous flux | 7000 lm |
| Lamp voltage | 70 V |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 70 W |
| Packing level 1 | 0043168676991 |