| Item condition | New |
| Manufacture name | Clarkson 3-Kit Square | Downlight | Brushed steel |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1140 00 |
| ETIM | EC001744 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 717623 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 2700 K |
| Max. system power | 4.8 W |
| Packing level 1 | 5701581416383 |
| Packing level 2 | 5701581416291 |
| Colour housing | Other |
| Housing material | Plastic |
| Luminous flux | 345 lm |