| Item condition | New |
| Manufacture name | CDM-T G12 70W/942 demo pack MasterColor |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | G12 |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Lamp efficacy | 85 lm/W |
| Lamp voltage | 70 V |
| Colour temperature | 4200 K |
| Lamp power | 70 W |
| Packing level 1 | 0446324764219 |