| Item condition | New |
| Manufacture name | CANOPY SIZE5 PIPE+TRELLIS VERT. OU=1 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000744 |
| With cable entry | No |
| Material | Stainless steel |
| Surface finishing | Untreated |
| Packing level 1 | 4250217405877 |
| Colour | Stainless steel |
| Width | 174 mm |
| Height | 305 mm |
| Depth | 171 mm |
| RAL-number | 7 |
| Suitable for enclosure building width | 165 mm |
| Suitable for enclosure building depth | 170 mm |
| With de-aeration | No |
| Suitable for outdoor set-up | Yes |
| Suitable for roof planking | No |
| Suitable for bottom planking | No |