| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set Schuko 3x2,5mm� HF 6m |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 3 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type side 1 | Mains plug |
| Type side 2 | Bus |
| Packing level 1 | 6418677681592 |
| Packing level 2 | 6418677681592 |
| Packing level 3 | 6418677681592 |
| Halogen free | Yes |
| Total length | 6000 mm |
| Mechanical coding | Yes |