| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set NAL550T25025 |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 25 V |
| Number of poles | 5 |
| Type of finished cable | Connecting cable |
| Type side 1 | Plug |
| Type side 2 | Bus |
| Packing level 1 | 6438100403768 |
| Packing level 2 | 6438100403768 |
| Packing level 3 | 6438100403768 |
| Halogen free | Yes |
| Cable type | H05Z1Z1-F |
| Colour housing | White |
| Total length | 2500 mm |
| Mechanical coding | Yes |