| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set 5p plug 5x0,75mm� HF grey 1,5m |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 6 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 5 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type side 1 | Plug |
| Type side 2 | Free conductor end |
| Packing level 1 | 6418677687624 |
| Packing level 2 | 6418677687624 |
| Halogen free | Yes |
| Cable type | H05Z1Z1-F |
| Colour housing | Grey |
| Locking mechanism | Integrated in plug-in connector |
| Total length | 1500 mm |
| Colour outer sheath | White |
| Mechanical coding | Yes |
| Colour coding/contact insert | Grey |