| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set 5p 5x1,5mm� HF blue 26m |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 5 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type of finished cable | Connecting cable |
| Type side 1 | Plug |
| Type side 2 | Bus |
| Packing level 1 | 6418677680144 |
| Packing level 2 | 6418677680144 |
| Packing level 3 | 6418677680144 |
| Halogen free | Yes |
| Total length | 26000 mm |