| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set 4p socket 4x1,5mm� HF 0,5m |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 4 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type side 1 | Free conductor end |
| Type side 2 | Bus |
| Packing level 1 | 6418677681363 |
| Packing level 2 | 6418677681363 |
| Packing level 3 | 6418677681363 |
| Halogen free | Yes |
| Total length | 500 mm |
| Mechanical coding | Yes |