| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set 3p socket 3x1,5mm� PVC 2,5m |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 3 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type of finished cable | Device connection cable |
| Type side 1 | Free conductor end |
| Type side 2 | Bus |
| Packing level 1 | 6418677706608 |
| Packing level 2 | 6418677706608 |
| Packing level 3 | 6418677706608 |
| Halogen free | No |
| Cable type | H05VV-F |
| Colour housing | White |
| Total length | 2500 mm |
| Mechanical coding | No |
| Colour coding/contact insert | White |
| Conductor end treatment | Ultrasonic compressed wire ends |