| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable set 3p plug 3x1,5mm� N blue 0,5 |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC002587 |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| Number of poles | 3 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Type side 1 | Plug |
| Type side 2 | Free conductor end |
| Packing level 1 | 6418677728747 |
| Packing level 2 | 6418677728747 |
| Packing level 3 | 6418677728747 |
| Total length | 500 mm |
| Mechanical coding | Yes |